82 Plaka Kodu Nerenin? Hangi İlin Sorgula!

Türkiye'de 81 il ve 81 tane de il plaka kodu vardır. 82 plaka kodu olan ilimiz henüz yoktur. Dolayısıyla şuan 82. ilimiz olmadığından bu plaka boştadır.

Gülperi dizisi eylül ayında yayınlanmaya başlandığından beri dizi izleyenleri dizide geçen 82 numaranın hangi ile ait olduğunu merak eder oldular. Gülperi dizisi Gaziantep>Şahinbey ilçesinde çekilmektedir. Dizide plaka Seksen İki kullanılmasının nedeni ise diziye gizem katmak olduğu anlaşılmaktadır.

81 Plaka

82 plaka

82 Plakalı İlimiz Hangisi?

İlk yeni ilimize verilecek olan plaka kodu olacaktır. 2019 yılında yeni il çıkacak mı? Yeni il hangi ilçemiz olacaktır henüz bilinmemektedir. Yeni il olur ve plaka kodu Seksen İki olarak atanırsa bu sayfadan sizlere duyurusu yapılacaktır.

  • A Haber gibi bazı haber siteleri ve tv kanallarına göre 82 Musul'a verilecek. Yani Musul'un plaka kodu 82 olacağı söyleniyor.
  • 82 numaranın verileceği muhtemel şehirler: Musul, Kerkük, Halep, Afrin, İdlib, Somali ve Gazze.

2019 Yılında 82 Plaka Alma Olasılığı Yüksek Olan İlçelerimiz

  • Balıkesir - Bandırma, Giresun - Şebinkarahisar, Muğla - Fethiye, Kocaeli - Gebze, Bursa - İnegöl, Manisa - Akhisar, Van - Erciş, Tekirdağ - Çorlu ilçesi yakın zamanda İl olması beklenen ilçelerimizdir.
  • 2019 Yılı içerisinde mehmetçiğimiz ile Öso mücahitlerinin birlikte fetttiği Afrin ilçesininde il olup Türkiye'ye katılması öngörülmekte. Zaten Hatay ilimizde önce özerk yönetime daha sonra da referandum ile Türkiye İlleri arasına katılmamış mıydı? 
  • Afrin yönetimi afrinlilere verilecek ve büyük ihtimal özerk yönetim kurulacak daha sonra referandum ile Türkiye sınırlarına katılabilecek.
  • Afrin laka kodu Seksen İki olarak değiştirilecek başka değişle yeni ilimiz Afrin, en yeni plaka kodumuz Seksen İki olacak.
  • Siverek en çok merak edilen ilçemiz. Seksen İki plaka siverek diye binlerce kişi google de arama yapmaktadır. sizce Siverek 82 plaka olacak mı?
1 1 1 1 1 Derecelendirme 3.33 (3 Oylar)

Yorumlar

Fatih
Bence yalova olsun
Cevap
JasonNub
kamagra tablets
Cevap
ömer
82 plaka olsa olsa Erciş olur nedenini soracak olursanız van büyük şehir olduğundan dolayı yani anlayacağınız Erciş ilimiz bütün Türkiye halkına 82 plaka
hayırlı olsun
Cevap
GÜL
82 NEDEN PLAKASI yok mu onu anlamadım
Cevap
sıla
varmı? bi düşün bakalım)
Cevap
esin
bence akhisar olsun
Cevap

Yorum ekle