2019 Tramer Nedir? Tramer Sorgulama Nasıl Yapılır? Ücretsiz

Tramer sorgulama işlemi ile birlikte çok kısa sürede araca ait sigorta ve poliçe sorgulama yapabilir ve araç kaza bilgilerine ulaşabilirsiniz.Tüm sigorta verilerinin muhafaza edildiği büyük bir depo olarak tanımını yapabileceğimiz aynı zamanda Trafik Sigortaları Bilgi Merkezi kurumunun kısaltması olarak da karşılık buluyor. 

2019 Tramer Kaydı Sorgulama

Tramer Sorgulama Nasıl Yapılır?

2019 Yılı itibari ile sorgulama işlemlerini farklı alternatifler üzerinden saniyeler içerisinde gerçekleştirebiliyorsunuz.  Online sorgu merkezi olan Sigorta360’ın resmi web sitesi üzerinden sizler de sorgulama işlemlerini belli bir ücret karşılığında yapabilirsiniz. Bunun için öncelikle üye olmanız ve sistemde yer almanız gerekiyor. Üye olmadan sorgulama yapmak isterseniz eğer ‘’Üye olmadan sorgulama yap’’ butonuna tıklayarak devam edebilirsiniz. Sorgulama işlemleri için ödeyeceğiniz tutar ise 6 lira olarak karşınıza çıkıyor. Son olarak sms ile sorgulama yapabileceğinizi de belirtmek istiyoruz. Plaka numaranızı 5664’e sms olarak gönderebilir ve sorgulama işlemini sms yolu ile de yapabilirsiniz.  Tüm operatörlerden mesaj göndermek mümkün ve bunun için faturanıza yansıyacak tutar ise 8 lira olarak belirlenmiş durumda.

Tramer Üzerinden Yapılan Sorgulamalar Nelerdir?

Tramer üzerinden araçlarınıza dair çok detaylı bilgilere ulaşabiliyor ve bunu da çok kısa sürede gerçekleştirebiliyorsunuz. Araç hasar kaydı, birçoklarımızın tercih ettiği sorgulamalardan bir tanesidir ancak az önce de ifade ettiğimiz gibi geniş bir yelpaze söz konusu ve bu yelpaze içerisinde neler olduğunu, araç sahiplerinin hangi durumları sorgulayabileceğini de sizinle paylaşmak istiyoruz.

  • Araç hasar kaydı
  • Mağdura ait bilgiler
  • Trafik poliçesi detayları
  • Araç kasko poliçe detayları
  • Kaza tespit tutanağı sonrası kusur oranları

Tüm bu işlemleri tramer üzerinden saniyeler içerisinde yapmak mümkündür. Yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi karşımızda güçlü bir veri deposu var ve bu depo sayesinde araç hakkında çok sayıda bilgiye erişim sağlamak da mümkündür.

Sorgulama Yöntemleri Nelerdir?

  • İnternetten

Araç sahiplerinin en çok tercih ettiği adresler arasında yer alan sigortam360.com adresi, 6 liralık ücret karşılığında sorgulama yapmanıza fırsat sunuyor. Araç hasar kaydı ve daha birçok sorgu işlemini saniyeler içerisinde yapabilir ve uygun bir rakam karşılığında hizmet alabilirsiniz. Öncelikli olarak siteye üye olmanız gerektiğini de belirtmekte fayda var. Üye olmadan sorgulama yap butonunu kullanarak da devam edebiliyorsunuz.

  • SMS Mesajı

Kısa mesaj yolu ile de sorgulama işlemlerinizi çok kısa sürede yapabilirsiniz. 5664’e plaka numaranızı göndererek sonuç elde edebiliyorsunuz. Her operatör 8 lira gibi bir fatura bedeli karşınıza çıkartıyor.

  • Mobil Uygulama

Sigortam360 adresi, online dünyanın yanı sıra mobil uygulama aracılığı ile de hizmet veriyor. Android ve ıos işletim sistemine sahip telefonlarınıza bu uygulamayı indirerek sorgulama işlemlerini telefonlarınız aracılığı ile mobil uygulamayı kullanarak da sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz.

Ücretsiz Tramer Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ücretsiz olarak yapabileceğiniz bir mecra ne yazık ki bulunmuyor. Sigortam360 adresinden yapacağınız sorgulamalar için 5 lira ödemeniz gerekirken, sms yolu ile hizmet almak isterseniz de 8 lira gibi bir ücret karşınıza çıkacaktır. Cüzi miktarlar olduğu için çok da önemsenecek bir detay değil ve alacağınız hizmet de bu rakamı fazlasıyla karşılıyor.

İnternetten Sorgulama Nasıl Yapılır?

Online dünya üzerinden sorgulama işlemlerini oldukça kolay bir şekilde yapabiliyorsunuz. ‘’ Sbm’’ adresini ziyaret ederek sorgu ekranına ulaşabilirsiniz. 2019 itibarıyla ilgili site bu sorgulama işlemi için 5 liralık bir ücret talep ediyor.

Sms ile Sorgulama Nasıl Yapılır?

Online dünyayı kullanarak hizmet almak istemiyorsanız eğer cep telefonlarınız aracılığı ile de sorgulama işlemlerini saniyeler içerisinde yapabilirsiniz. Her operatör üzerinden 8 lira olarak belirlenen tutar karşılığında işlem yapmak mümkündür. Sms bölümüne plaka numaranızı girerek 5664’e mesaj atmanız, sorgulama işlemini gerçekleştirebilmeniz adına yeterli olacaktır.

Mobil Uygulama ile Sorgulama

Resmi kurumlar ve online dünyada hizmet veren firmalar, insanlara çok daha kısa sürede ulaşabilmek ve müşteri portföyünü genişletebilmek adına mobil uygulamalarını da piyasaya sürüyor. Android ve ios mağazaları üzerinden mobil uygulamalara kolayca erişim sağlayabilir ve resmi internet sitesi üzerinden yapabileceğiniz işlemlerin tamamını cep telefonlarınız aracılığı ile de yapabilirsiniz. Sigortam360.com adresi de araç sahiplerine büyük kolaylıklar sunan mecralardan bir tanesidir. Firmaya ait mobil uygulama üzerinden sorgulama işlemlerini 6 liralık ücret karşılığında sorunsuz bir şekilde yapabiliyorsunuz.

Tramer İle Araç Hasar Kaydı Öğrenme

Araç hasar kaydı sorgulama işlemlerinizi plaka numaranız ile yapabiliyorsunuz ve bunun için tercih edeceğiniz alternatifler mevcut. 2017 yılına kadar sorgulama işlemleri e-devlet üzerinden ücretsiz olarak yapılabiliyordu ve gerekli yönlendirme de yine bu uygulama üzerinden mümkündür ancak 2017 sonrası dönemde sorgu işlemleri artık yapılamıyor ve diğer alternatifleri tercih etmeniz gerekiyor. Sigortam360. com adresi ve sms yolu ile sizler de sorgu işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Aracımın Tramer Sorgulamasını Nasıl Yaparım?

‘’Sigortam 360’’ adresini ziyaret ettiğinizde karşınıza ‘’Araç ve sigorta sorgulamanın en hızlı ve güvenilir yolu’’ gibi bir ibare çıkıyor ve bu ibarenin altında da aracınızın plakasını gireceğiniz bir form yer alıyor. hemen sorgula butonuna tıkladığınız takdirde site sizden üyelik bilgileri isteyecektir ancak üye olmadan da devam edebiliyor ve sorgulama işlemini saniyeler içerisinde yapabiliyorsunuz. Bunun için firma sizlerden 5 lira gibi bir ücret talep ediyor. 5664’e sms göndererek de 7 liralık ücret karşılığında sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Bunun için plaka numaranızı yazıp göndermeniz de yeterli olacaktır.

Tramer ile Plakadan Poliçe Sorgulama Nasıl Yapılır?

Plakadan poliçe sorgulama işlemini ücretsiz olarak ‘’ Trafik Poliçe Sorgulama ’’ sayfası üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Karşınıza çıkacak ekranda 3 farklı seçenek sizleri bekliyor ve dilediğinizi tercih ederek işleminizi kısa sürede gerçekleştirebiliyorsunuz. Plaka ve TC kimlik numarası ile, plaka ve vergi kimlik numarası ile, son olarak ise sigorta bilgileri ile sorgulama yapmak mümkündür.

Yukarıdaki başlıkta da bahsettiğimiz gibi online olarak sorgulama işlemlerini sorunsuz bir şekilde yapabilmeniz mümkündür. "araç sigorta sorgulama" adresi bu konuda sizlere yardımcı olacak ve 3 farklı seçenek ile sorgulama yapmanızı sağlayacaktır.

Nedir? Ne İşe Yarar? Açılımı Nedir?

Tramer, bir kısaltma olarak karşımıza çıkıyor ve tam adı ise ‘’Trafik Sigortaları bilgi Merkezi’’dir… Sigorta bilgilerinin korunduğu ve muhafaza edildiği bir veri deposu olarak tanımını yapmak mümkündür. Araç sahiplerinin, araçlarına dair sorgulama işlemlerini yapabileceği bir sistemler bütünü olarak da biliniyor.

Tramer ve Sbm Arasındaki Fark Nedir?

16.12.2003 yılında kurulan Tramer, etkinlik alanının genişletilmesi ve denetimin daha güçlü hale getirilmesi için SBM’ye dönüştürülmüştür. Aradaki farkı, daha kapsamlı sorgulama ve veri depolama olarak nitelendirmek mümkündür.

İletişim Adresi ve Telefon Numarası

Adres: Sanayi Mahallesi, Libadiye Sokak, Numara: 3, Kat: 3, Posta Kodu: 34416, Kağıthane/İstanbul, Türkiye

Telefon: (0850) 277 6060

Faks Numarası: (0212) 283 3256

1 1 1 1 1

Yorumlar

Burak fidan
tramer sorgulama ile ilgili güzel bir makale olmuş, peki km bilgisi tramer kaydı ile birlikte geliyor mu?
Cevap
yöneticim
tramer sorgulama ile araç km bilgisi gelmemektedir. tramer sorgulama daha çok hasar kaydı poliçe bilgisi gibi bilgileri paylaşmak için var..
Cevap

Yorum ekle